Џон Оливер пред три години во своето шоу Last Week Tonight објасни зошто е важна интернет неутралноста. Тогаш ги повика граѓаните на САД да го изразат своето незадоволство на страницата на FCC.

Сега три години подоцна, г. Оливер повторно ги објасни причините поради кои интернет неутралноста е важна. Федералната комисија за комуникација го усложни процесот за изразување на мислење. Но, тимот на г. Оливер го купи Gofccyourself.com кој ги автоматизира работите, и веднаш ве префрла на делот за оставање коментари.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments