Да ѕирнеме во дата центарот на Facebook во Лулеа, Шведска

Основачот на најголемата друштвена мрежа, Марк Закерберг, започна кул нова пракса… Во следните неколку месеци, тој најави дека ќе споделува ретки и досега невидени фотографии од најнапредната технологија на Facebook. Прв е податочниот центар на Facebook во Лулеа, Шведска. Центарот се наоѓа во близина на Арктичкиот круг и температурите често се пониски од 10 степени, а ова ја прави локацијата најпосакуваната за овие постројки. Дел од фотографиите веќе сме ги виделе, но дел се нови.

Она што останува е да разгледаме какви кул фотографии ни подготвил Марк за во иднина, во некоја од неговите идни објави.

14468401_10103136676062821_2921648280975177438_o

14441138_10103136675893161_8227743870037033580_n

14479756_10103136675768411_5425692135538561053_n

14520551_10103136675753441_1884992352847746370_n

14462809_10103136676432081_4482533052638067228_n

14479536_10103136675908131_1017204796411632535_n

14484782_10103136675997951_5698881809545986046_n

14470377_10103136675758431_9005661492814123754_n

14425453_10103136681347231_6250889468166724265_o

14463144_10103136675563821_5871425778878901352_n

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Trajche
Trajche
5 years ago

Под 50, односно под 10 целзиусови степени.

види ги сите огласи на kariera.it.mk