CityVille сега има повеќе играчи од FarmVille

Avatar img-thumbnail img-circle

во Друштвени мрежи

Toa што е поинтересно е што CityVille дојде до врвот на Facebook апликациите само по 20 дена од објавувањето и сега има над 60 милиони играчи месечно.

Според Zynga, CityVille е нивната најдруштвена игра. Играчите во градење на свој град мора да соработуваат со други играчи да постигнат одредени цели, па можеби виралноста, потребата од други играчи, придонесе до овој неверојатен успех.

Што се однесува до Zynga, таа остануваа на врвот на топ компании за друштвени игри. Четири од 5-те најиграни Facebook апликации, освен Phrases, се нивни.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
@webomania
12 years ago

„најиграни Facebook апликации“… од кога апликациите се играат? :)))) може да се користат. а игрите се играат :)))))

@ViktrArs
12 years ago
Reply to  @webomania

тепаш семантика сега, убаво си пишав :)… Топ Facebook апликации се игри што значи… ?

Види http://en.wikipedia.org/wiki/Application_software

@webomania
12 years ago
Reply to  @ViktrArs

абе све ок , али малце глупо звучи :) играње апликации… playing applications…

@PinkyTheGreat
12 years ago
Reply to  @webomania

Апликација значи дека нештото нуди некакви функционалности… а игрите исто така нудат функционалности.

види ги сите огласи на kariera.it.mk