Читајте IT.com.mk и на iPad, ви ја претставуваме официјалната апликација

во Блог, ИТ.МК

Покрај читањето на IT.com.mk на iPhone, сега ќе може да уживате во нашите содржини и на iPad! Ви ја претставуваме официјалната IT.com.mk апликација за iPad, која е достапна за бесплатно симнување преку iTunes.

IТ.com.mk за iPad ги содржи сите последни содржини поделени по категории, кои се распоредени на доста интересен и уникатен начин. Содржините исто така може да се читаат и офлајн. На првото вчитување, на апликацијата и е потребно малку повеќе време за да ги индексира постоечките содржини, но понатаму нема никакви застои… Минималната iOS верзија за апликацијата е iOS 3.2.

Апликацијата е изработена во соработка со нашите добри пријатели Venikom, кои исто така ни помогнаа и со создавањето на iPhone апликацијата. Целото нивно портфолио може да го ѕирнете на следниов линк, додека од нивното iPad портфолио би ви предложиле да ги погледнете: WIGOO и GRAFIK.

Погледнете ги сликите, пробајте ја апликацијата и кажете ни што мислите! :)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
6 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
ne ti kazuvam be
ne ti kazuvam be
10 years ago

a za android ima li aplikacija?

IT.com.mk
10 years ago

Наскоро… :)

ne ti kazuvam be
ne ti kazuvam be
10 years ago
Reply to  IT.com.mk

tapa ste, 40% od smartfonite se android, a vie uste nemate aplikacija, sramota

Дамјан
Дамјан
10 years ago

Ке си биде, само трпение… :)

Бојан
Бојан
10 years ago
Reply to  Дамјан

ни го снемува полека… : :P

@DLazarevski
10 years ago

Честито, ќе си ја симнам на танане после, па ќе пишам импресии :)