Chrome e најпопуларниот прелистувач во светот

За само четири години, Google Chrome не само што го надмина Firefox, на кој сите гледаа како на негов главен конкурент, туку успеа и да го надмине Internet Explorer и да стане најпопуларниот прелистувач во светот.

Неодамна се откри дека Chrome стана најпопуларен но само за еден ден. Сега, ако ги погледнете податоците на StatCounter ќе забележите дека Chrome напредува кон се поголем број на корисници на сметка на Internet Explorer, додека Firefox иако забележа мал пад, сепак се држи на исто ниво благодарение на верните корисници.

Но, популарноста на Chrome наскоро ќе биде ставена на тест бидејќи се очекува Internet Explorer 10 да пристигне со новиот Windows 8.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments