Ова е вториот туторијал за C# на Никола Ѓоргиев, поточно ако го броиме воведното видео ова е трето видео на Никола. По инсталирањето и воведниот „Hello World“ сега е време да се запознаеме со „namеspace“.

Ако ги следите видеата веќе знаете дека објаснувањата на Никола се замислени како куси 5 минутни видеа кои нема да ви одземат воопшто време, а сепак ќе научите нешто ново.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Прочитај повеќе тука…IT.mk […]