Битката на Apple против стартапот Corellium – чиј продукт го олеснува развојот на шпионски софтвер

Corellium e стартап за сајбер безбедност од Флорида, САД кој има добиено преку 25 милиони USD долари инвестиции од страна на Paladin Capital Group и Cisco Investments. Главен производ на компанијата е софтвер за виртуелизација на iOS и Android – технологија што им овозможува на девелоперите многу поедноставно да пронајдат безбедносни пропусти во мобилните оперативни системи. Продуктот е прогласен како “Cybersecurity Product of the Year 2020” од страна на Forbes. Од поинтересните работи, оваа платформа […]

Оваа содржина е заклучена и наменета за it.mk премиум членови.

basic

членство

125 ден./мес

зачлени се

1337

членство

250 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Поддржете го IT.mk со активирање на премиум членство и добијте пристап до ексклузивни содржини, добри ИТ зделки и други изненадувања.

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

види ги сите огласи на kariera.it.mk