Acer го претстави AcerCloud, конкурент на Apple iCloud

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб, Софтвер

Acer на CES го претстави AcerCloud кој е сличен сервис на Apple iCloud, DropBox и други слични веб алатки кои нудат складирање во облакот и синхронизирање преку различни уреди.

АcerCloud овозможува автоматско споделување на фотографии и документи преку облакот, но само за 30 дена. Пример, фотографијата преку сервисот PicStream ќе се складира во „главниот PC“, а од останатите уреди ќе имате пристап до неа во следните 30 дена. Според Acer, фајловите ќе можат да се симнуваат директно преку PC-то доколку е во хибернација.

Сервисот ќе биде интегриран во секој Acer уред, почнувајќи од втората половина на 2012-та година. Сервисот ќе биде достапен и на Android и Windows Phone паметните телефони.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Technical Support

Matrix IT Global Services Macedonia

Frontend Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk