Vimeo објави iPad, Android и Windows Phone апликација

Avatar img-thumbnail img-circle

во Мобилни, Совети

Видео сервисот Vimeo, кој е налик на YouTube, но со далеку поквалитетна содржина, на CES објави мобилни апликации за сите мобилни платформи, вклучувајќи ја и надоградбата на iOS апликацијата која сега функционира и за iPad.

Aпликацијата за сите платформи нуди преглед на видеа, опции за споделување на друштвeни мрежи, оставење kоментари, како и закачување на видеа.

Официјалната Vimeo за iOS, Android и WP наскоро ќе може да се симне и од соодветните продавници.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk