6 работи што се открија за Path of Exile 2

Како гром од ведро небо и сомнително блиску до најавата за Diablo 4, студиото Grinding Gear реши да открие интересни работи за Path of Exile 2. Ова се шест кратки, но интересни новитети што би требало да ги знаете за продолжетокот на една од најпопуларните, бесплатни за играње, акциони-RPG игри.

1. Првенствено, Path of Exile 2 требаше да биде огромно надополнување на првата игра, а не засебно издание.

2. Сеуште нема датум на излегување, но првата бета за Path of Exile 2 би можела да се појави во доцните стадиуми на 2020 година.

3. Path of Exile 2 ќе има целосно нова кампања од седум поглавја, нов систем за скапоцени камења, нови возвишени класи, како и нова опрема и плен.

4. По завршување на кампањата, активностите кои стапуваат на сила се исти како и во првата Path of Exile (се мисли на endgame).

5. Сите новитети кои се планираат за втората игра, како визулена и техничка надградба, ќе бидат интегрирани и во првата.

6. Сите микротрансакции од првата игра ќе бидат префрлени во втората. Нема ништо да изгубите доколки решите да ги продолжите вашиот престој во Path of Exile 2.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments