Пол Макартни направи музички емотикони за Skype

Споделете ја љубовта со Skype и Пол Макартни! Познатиот музичар на Битлси e автор на музичките емотикони кои ќе се појават на време за Денот на вљубените. Споделувањето на новите емотикони, по ништо не се разликува од стандардните, а единствената разлика е музиката, чиј автор е токму г. Мекарти.

„Пол го сака Skype и инспириран од веќе постоечките Mojis, беше возбуден што може да го позајми гласот. Но и ние бевме воодушевени од соработката со Пол, и ова беше огромен креативен предизвик за нас“, вели тимот на Skype на својот блог. Промената на Skype е веќе започната, а новите емотикони се додаваат истовремено на најновите верзии на Skype за Windows, Mac, iOS и Android.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] постојано ја надградува апликцијата. Неодамна Пол Макартни помогна да се направат музички емотикони за Skype, а тоа е само еден дел од постојаните надградби […]