10 најгледани видеа на YouTube

во Веб, Статии

Сигурно сте се прашале кои се најгледаните видеа на YouTube и сте имале разни претпоставки за тоа… но, она што ќе ви го откриеме во овој текст е далеку од вашите очекувања. Лично бев запрепастен за тоа кои се 10-те најгледани видеа на YouTube на сите времиња…

Како најгледано видео со повеќе од 610,850,000 прегледи е… [тапани] … “Justin Bieber – Baby ft. Ludacris”!

Да, точно прочитавте, малата канадска поп/R&B ѕвезда го има најгледаното видео на YouTube. И не само тоа, Bieber го држи и 8-то место на листата на најгледани видеа со спотот “One Time” (261,185,600+) како и 9-тото место со видеото “Never Say Never ft. Jaden Smith” (250,371,700+). Очигледно дека не е проблем да имaш толку прегледи на своите видеа кога публика ти се таканаречените “дигитални доморотци”.

Во продолжение топ 10-те најгледани видеа на YouTube:

1. Justin Bieber – Baby ft. Ludacris – 610,857,400 прегледи

2. Lady Gaga – Bad Romance – 408,808,583 прегледи

3. Waka Waka (This Time for Africa) – 386,540,091 прегледи

4. Eminem – Love The Way You Lie ft. Rihanna – 373,753,566 прегледи

5. Charlie bit my finger – again ! – 368,582,766 прегледи

6. Jennifer Lopez – On The Floor ft. Pitbull – 357,603,859 прегледи

7. Eminem – Not Afraid – 268,273,132 прегледи

8. Justin Bieber – One Time – 261,185,697 прегледи

9. Justin Bieber – Never Say Never ft. Jaden Smith – 250,371,777 прегледи

10. thigh massage video – 245,177,023 прегледи
(сигурно ќе имате “WTF момент” кога ќе го погледнете видеото, но видеово само потврдува дека живееме во многу, многу чудни времиња…)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
7 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
tret jas
tret jas
10 years ago

aaahahaha :))) kolku e MNOGU WTF poslednoto :D :D onaka…. zanemev za 1:23 sekundi

jas
jas
10 years ago

offf… od tolku videa morase Bieber da e najgledan… pa pa pa

Drug Jas
Drug Jas
10 years ago
Reply to  jas

toa kazuva deka ima poveke luge so porazlicen vkus od tvojot. ne mora negativno da reagiras na vkusot na drugite, ako ne ti se dopagja ne mora ni da go gledas.
Poz

Pak Jas
Pak Jas
10 years ago
Reply to  Drug Jas

Na primer jas ne go gledam.

zZz
zZz
10 years ago
Reply to  Drug Jas

Првото видео од Биебер има повеќе dislikes од likes :)

sadas
sadas
10 years ago

4545

види ги сите огласи на kariera.it.mk