Се сеќавате на…?

Без никаков вовед, објаснување, дискутирање… сликите говорат сами за себе. Кој знае, знае… кој не, најдолу има доста корисен линк.

За повеќе, трк на линков и уживајте… но на своја одговорност:
www.classicgamesarcade.com

Бонус:

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
17 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Harrabed
10 years ago

Супер Марио на нинтедото кога бев мал абре по цел ден ја играв и не ми здодеваше и сега ја играм !.

коки
коки
12 years ago

И заборавив да прашам како се викаше Билјардот(имаше еден многу јак билјард) и Последната од сликичките погоре?

коки
коки
12 years ago

Фали една многу јака Bomberman

Deni Zantevski
12 years ago

sega decava neznaat sto se claiska igri be nie rastevme so tie oni odma na novi sranja starata skola e najaka :)

Zare
Zare
12 years ago

A Bomb Jack go nema….

stefan
stefan
12 years ago

priceless ne e. Ali eden kup vreme ostavivme na ovie igrici

Georgij Golaboski
Georgij Golaboski
12 years ago

:O ……. fala za postot, me vrativte vo vremeto :D

biker
biker
12 years ago

excite bike e prvata

aleksandar
aleksandar
12 years ago
Reply to  biker

excite bike mislam se vikase

R3dH4nd5
R3dH4nd5
12 years ago

Времиња беа тоа :)

Александар
12 years ago

На втората слика игрицата се викаше Tanks требаше да се брани птицата што е најдолу во средина да не ти ја убијат противниците. Една од омилените игрици на нинтендо :) Mappy беше исто така феноменална игрица. Tanks мултиплеер = Priceless

Smiley
Smiley
12 years ago

ne se vika tanks, se vika battle city

Јоцо
Јоцо
12 years ago

Epic! :)

Damjan Arsovski
12 years ago

Еxcite Bike :)

lamja
lamja
12 years ago

abe prvata igra kako se vikase:)

iLove IT
iLove IT
12 years ago

овие игри ми беа омилени додека ги играв сега ќе си ги симнам и ќе ги играм да се потсетам на старите добро времиња :'(

Igor
Igor
12 years ago
Reply to  iLove IT

togas ti bile dobri ali sea koa ke gi vidis ke te boli glava na kolku nisko nivo se haha

види ги сите огласи на kariera.it.mk