Заспивајте со звуците на Atmosphere

Одредени луѓе имаат потешкотии со заспивање и на различни начини се справуваат со нив. Едни пуштаат тивка музика, други филм, а трети најразлични атмосферски звуци.

Апликацијата Atmosphere ви дозволува да комбинирате најразлични звуци за да ја создадете вашата идеална атмосфера, да се опуштите и подобро да заспиете. Преку апликацијата можете да пуштите да се слуша звукот на река заедно со, на пример, цврчорење на птици. Или завивање на волци во комбинација со звук на камп огин.

Atmosphere се истакнува и како апликација кја има 3D стерео звуци кои наводно помагаат за намалување анксиозност, стрес или слични психички растројства. Пред да си легнете, можете да наместите и за колку време апликацијата сама да се исклучи, како не би трошела батерија цела ноќ.

Atmosphere е бесплатна и достапна за Android, но и iOS.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Заспивајте со зв… appeared first on […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk