Запишувајте податоци на дискови со AnyBurn

Во случај да припаѓате на малата група од корисници кои и понатаму „режат“ најразлични CD-a и DVD-а, тогаш AnyBurn би можела да се истакне како интересна алтернатива на вашата стандардна алатка за оваа потреба.

AnyBurn може да запишува податоци на медиј, да создава аудио CD-a, да прави и запишува слики (се мисли на форматите како iso), како и да копира цел диск. Паралелно со ова, можете да конвертирате формати на слики, како и да извлекувате фајлови од претходно изрежани аудио CD-а. На располагање имате и поддршка за работа со Blu-ray дискови.

Авторите ветуваат дека нивната петта верзија на програмот се испорачува искоренета од бројни багови и со поддршка за работа со USB стикчиња. Од официјалниот сајт, можат да се преземат 32 и 64 битни верзии на AnyBurn. По потреба, имате и пренослива верзија.

Free Any Burn 1.6 - SVET KOMPJUTERA

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Никола
Никола
4 years ago

Кога ја видов статијава за момент помислив дека сум некаде во 2005-та.