Заглавени во сообраќајот? Google знае друг пат…

Оваа апликација, ќе ве советува дали да возите по автопат или по некој спореден пат, и ќе ве советува за најбрзиот пат кој ќе ве однесе до вашата дестинација. Засега се покриени само Северна Америка и неколку држави во Европа. Засега нема да ви користи многу во Македонија, која како што можете да видите на мапата погоре не е покриена.

Корисниците кои веќе ја пробале оваа опција велат дека не секогаш дава сосема точни информации и како решение нудат да се остави можност, самите корисници да враќаат информации назад кон „облакот“ за состојбата на патиштата. Исто така има бројни интересни предлози за додатоци како податоци за ограничувањата во брзината на патиштата и сл.

Аndroid корисниците кои имаат инсталирано Google Maps можат да го користат овој систем, а оние кои немаат можат да го симнат овде.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk