Десетици пејачи и комичари не се љубители на паметните телфони на публиката. Секако, одземањето на телефоните или редари кои ќе шетаат низ публиката не доаѓа предвид. Добра вест е дека стартапот Yondr има решение. Станува збор за едноставна торбичка за телефон која се заклучува. Корисникот го има телефонот во торбичката, но нема да може да го користи додека не излезе од локацијата каде е забранет разговорот. Штом излезе надвор може да го отклучи торбичето и да разговара.

Се чини дека технологијата на Yondr може да пронајде место за примена и во македонските концертни сали, театри и кино сали.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk