Yahoo Mail го прослави 16-от роденден со нов дизајн

во Веб

По повод 16 години од стартувањето на мејл сервисот на Yahoo, компанијата објави нов изглед и подобрување на корисничкото искуство. Преку своето соопштение, Yahoo го претстави новиот интерфејс за корисниците кои го користат овој сервис преку веб, Android, iOS и Windows 8.

Yahoo смета дека оваа промена е ефикасна и елегантна, и стремејќи се да го подобрат мејл искуството се надеваат дека ќе придобијат и дел од Gmail корисниците. Новост кај новиот Yahoo Mail е можноста за групирање на разговорите во теми, така што полесно ќе можете да видете за што сте дискутирале со одредени личности.

Поедноставено е и преземањето на акции како бришење, означувањето на важни разговори и пребарувањето е направено со само еден клик. Исто така, за да имате повеќе простор за вашите мејлови, овозможено е собирање на лентата од левата страна. Како дополнение на сето ова, просторот за складирање на податоци е зголемен на дури 1TB.

Во новиот Yahoo Mail, нешто што одамна го има кај Gmail, се воведени и различни теми за изгледот на вашето сандаче. Темата која ќе ја изберете ќе можете да ја користете на сите уреди од кои пристапувате до вашиот Yahoo мејл.

[youtube]http://youtu.be/Z3fov_RLBqs[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk