WoW:Cataclysm сруши рекорд за најпродавана PC игра за еден месец

во Свет

Се очекува продажбата на играта евентуално да достигне над 10 милиони парчиња, земајќи в предвид дека Blizzard Entertainment вели дека World of Warcraft како најголемата онлајн игра има 12 милиони играчи на кои им е потребна експанзијата доколку сакаат да продолжат со играњето. Покрај тоа што ќе ја купат играта, играчите плаќаат и по 15 долари месечна претплата.

Третото продолжение на World of Warcraft, Cataclysm донесе и редизајн на 6-години старата игра во смисла на променување на зоните, претставување на нови мисии, нови две раси за играње, сега вкупно 12, и нови класи за играње, правејќи ја „најголемата и најамбициозна експанзија“, како што вели Blizzard.

Интересно, на крај на соопштението Blizzard сподели линк за нови работни места кои се потребни да се „оддржи постојаниот раст на WoW“.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk