Windows 10 Creators надградбата е достапна за преземање

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Microsoft ја објави Creators надградбата на Windows 10. Компанијата објави дека ќе започне со надградбата од 11 април, а една недела претходно ќе биде достапна за рачно преземање. Со ова Microsoft се држи до распоредот, а сите кои сакаат, можат веднаш да ја преземат надградбата. За девелоперите е достапен и Windows 10 Creators SDK. Од следната недела надградбата ќе започне и автоматски да се доставува до корисниците.

Creators не е голема надградба, главно е фокусирана на визуелни промени и промени кои ќе им помогнат на корисниците на Surface Studio. Со оваа надградба доаѓа и Paint 3D и надградбата на Desktop Bridge која ќе олесни објавување на Win32 апликации за Windows 10 и Windows Store.

Интересно, ако Microsoft има проблем со фрагменатцијата и најголем дел од компјутерите се со Windows 7, ова не е случај со Windows 10. Компанијата објави дека дури 80% од Windows 10 корисниците се на Anniversary верзијата.

Целата листа на промени, може да ја погледнете тука.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Супериор Диспеч Сервис

Data Analyst

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

види ги сите огласи на kariera.it.mk