Надополнето: WCG наградна игра заврши

Avatar img-thumbnail img-circle

во Блог

Додека ENTiTY го чекаат својот прв натпревар и почетокот на најголемиот настан за гејмерите во Лос Анџелес, САД, ние ја подготвивме првата наградна игра во која вие треба да погодите кој ќе биде победникот на WCG во дисциплината/играта Counter-Strike. Тој што точно ќе го погоди победникот, ќе го добие гејминг глувчето Ferret од реномираната германска компанија Speed-Link (подолу ќе можете да прочитате повеќе за овој гејминг производ).

Играта т.е погаѓањето трае до четврток 22:00 часот кога започнува Counter-Strike натпреварувањето. На наградната игра може да игра секој со едно правило, во коментарите на овој текст каде ќе го погодува победникот да биде најавен преку својот Facebook профил.

Сите коментари кои нема да бидат поврзани со Facebook како и оние коментари за кои ние сметаме дека се невалидни, фалсификувани и сл. ќе бидат избришани. Ве молиме коментарите да го содржат само името на тимот кој вие мислите дека ќе победи, сите други коментари ќе бидат избришани. Во случај на повеќе точни одговори или ниеден точен, од тие групи на одговори random ќе биде извлечен победникот со помош на програма и видеото ќе биде објавено на Youtube. Во иднина ќе има повеќе вакви наградни игри; поголем број и поквалитетни награди од истата фирма но и други реномирани гејминг брендови.

Листата на екипи во Counter-Strike на WCG ја имате на следниов линк како и можноста да видите кои играчи ги претставуваат тимовите.

Точниот победник ќе го добие Ferret глувчето кое е опремено со 3200DPI високо квалитетен гејминг сензор, 6 (4 со можност за репрограмиње) копчиња се на се, 16-битен проток на информации, ергономичен дизајн со гумена обвивка која помага при потење на рацете, специјален гејминг софтвер, лесна Plug’n’Play USB конекција и 1.5 метарски кабел. Преку специјалниот софтвер можете лесно да ги репрограмите копчињата за вашите потреби а исто така можете да ја менувата вредност на DPI. Интересно е што, LED светличката која го осветлува скролот на овај маус се менува врз тоа на која вредност на DPI вие користите. Маусот е наменет за лесен транспорт но и за оние гејмери кои се постајано патуваат со својот лаптоп бидејќи има мала и ергономична големина. Тефлонските парчиња на долната страна на овај производ обезбедуваат минимално триење со површината на која ќе го користите и уникатен ефект на лизгање.

Јас лично го тестирав оваа глувче на кратко и бев презадоволен од неговата прецизност, како се лизга на мојот мауспад но најмногу од неговата гумена обвивка бидејќи доста помага при потење да не загубите контрола. Според мене е еден од најдобрите мобилни гејминг глувчиња и многу пристапен.

Speed-Link Ferret гејминг глувчето ќе биде достапно за продажба во октомври оваа година така да победникот ќе биде и помеѓу првите сопственици во светот.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
94 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandar Kiselinov
13 years ago

Пријавите овде завршуваат, оние кои ќе напишат под мојот коментар нема да се валидни. По завршеток на турнирот ќе биде откриен победникот.

Cvetan Marinkov
13 years ago

na primer 26 kazale deka Na ' Vi ke pobedi site ke dobijat mouse ili ke se izbira nekako samo 1 ????

Viktr Ars
13 years ago

читај текст погоре :)

„Во случај на повеќе точни одговори или ниеден точен, од тие групи на одговори random ќе биде извлечен победникот со помош на програма и видеото ќе биде објавено на Youtube. “

Caci Jovanoski
13 years ago

TyLoo

Aleksandar Vitorovic
13 years ago

Frag executors….. 100%

Srgjan Gligorievski
Srgjan Gligorievski
13 years ago

Frag eXecutors

Djuzenkov Alexander
13 years ago

Natus vincere [Na`Vi]

Srgjan Gligorievski
13 years ago

eeh surek bee :)

Cekou Link
13 years ago

Lions

Ivan Medarski
13 years ago

Na`Vi

Igor Sukloski
13 years ago

Na ` Vi

филииип Димитриоски

Lions

Оуу. Vorrt
13 years ago

We Made FOX

Тони Наковски

FACE2FACE

Joве Стефановсkи

Evil Geniuses

Dule Talevski
13 years ago

MYM

Vlatko Gorgiev
13 years ago

SK GAMING

Osman Mislimi
13 years ago

Evil Geniuses

Toni Atx Risteski
13 years ago

SK Gaming

Filip Kolev
13 years ago

WeMadeFOX

Aleksandar Stoimenov
13 years ago

mTw

Roberto Beyo Kolev
13 years ago

Na 'Vi

Stefan Velkovski
13 years ago

Evil Geniuses

Marjan Nikodinovski
13 years ago

SK-Gaming

Filip Delija Bozinovski

Tyloo

Страва Од Шизик

Meet Your Makers

Раде Трајанов

mTw

Filip Controler Ilievski

Evil Geniuses !

Daniel MusicFreak
13 years ago

Na'Vi

Nikica Velickovski
13 years ago

mTw

Cvetan Marinkov
13 years ago

Na'Vi

Dimitar Spiroski
13 years ago

Na´Vi

elleŋcнe Nestoroska
13 years ago

Na'Vi

Г-дин Нестороски

mTw

xerex
xerex
13 years ago

Evil Genuises – EG

Riste Ivanovski
13 years ago

SK Gaming

Marko Jovanovic
13 years ago

Ako mozhe remove na gorniot komentar, zatoa shto mi istripa browserot i ne sum preku FB Account :(
Pobednik na WCG, SK Gaming.

Dzenan Sebati
13 years ago

Na`Vi

Kristijan Spasov
Kristijan Spasov
13 years ago

Frag eXecutors

Dragan Arsov
13 years ago

Na'Vi

Кристијан Џонов

SK Gaming

Dejan Todorov
13 years ago

Frag eXecutors ;)

Andrej Bandovski
13 years ago

Na'Vi

@SpeciP
13 years ago

Na'Vi

Александар Филиповски

SK Gaming

Antonija Blazeski
13 years ago

MTW

Филип Били Поткоњак

Na'Vi

Крсте Поткоњак

SK Gaming

Branko Angelic
13 years ago

mTw (prvin bese Na’Vi se predomisli sega e za mTw ) * editirano

Branko Angelic
13 years ago
Reply to  Branko Angelic

Ke moze li nekako da go izbrisam ova vo mTw ili da og izbrisam pa da napisam mTw zaso go smeniv mislenjeto :$

Branko Angelic
13 years ago
Reply to  Branko Angelic

da go prepravam*

itcommk
Admin
13 years ago
Reply to  Branko Angelic

popraveno :)

Branko Angelic
13 years ago
Reply to  itcommk

tnx bro :]

Shakal
Shakal
13 years ago

MTW

Михаило Наневски

Na'Vi

Мартин Зубер Павловски

Lions

Filip Zulamoski
13 years ago

fnatic

Михаило Наневски

fnatic ne igret brat……