Следете ги ENTiTY во живо нa WCG

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК, Свет

Кај нас се одржуваат квалификации само за Counter-Strike и како што можевте да прочитате на нашиот веб сајт, победи екипата на ENTiTY. Исто така може да прочитате и за (не)информираноста на македонските новинари и нивниот погрешен поглед врз гејминг-от. Во статијата “Што е професионален гејмер?” пишувам за мојот поглед и основната и главна разлика помеѓу гејмерот во Македонија и гејмерот во земјите од Западот.

Во оваа следење во живо ќе ги следиме натпреварите на ENTiTY и за истите ќе објавуваме HLTV IP адреси, ќе известуваме резултати и ќе пишуваме во кратки црти по завршетокот на натпреварите. По завршување на WCG во најкраток можен рок ќе биде објавено и детално интервју со тимот ENTiTY.

Група А:

  • ENTiTY
  • Full Gaming од Данска
  • bet4gamers од Шпанија
  • Earthquake од Романија

Распоредот на ENTiTY (по македонско време):

Четврток 30/09/2010:

  • ENTiTY vs Full Gaming 22:00 CET – de_tuscan – Резултат19-11 (78;123) Демо: download

Петок 01/10/2010:

  • ENTiTY vs bet4gamers 18:30 CET – de_train – Резултат: 1-29 (015;1-14) Демо: download
  • ENTiTY vs Earthquake 19:30 CET – de_nuke – Резултат: 4-26(213;213) Демо: download

Заклучок:

ENTiTY ги заврши своите настапи и покрај победа во четврток врз фаворитите Full Gaming од Данска, немаа среќа да излезат од групи во петокот но затоа го ставија гејминг светот во шок и сите слушнаа дека малата земја Македонија има и свои квалитети. Се надеваме дека нашите сонародници и другари ќе продолжат со исто темпо и покрај тоа што се случи, ќе не претставуваат на поголеми и поважни турнири и ќе прават поголеми успеси.

Помош:

  • За тие што гледаат преку Steam ќе бидат тука објавени IP адресите од HLTV и само се конектирате на истите.
  • За тие што гледаат преку Nonsteam или пиратската верзија, треба да го имате protocol 48 или patch v42. Повеќе информации и каде можете да го симните на овај линк.

Видеa:

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
10 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
jovan
jovan
13 years ago

ke moze da dadete ip kade so igraa ENTiTY ??? :))

Gregori Gegec
13 years ago
Reply to  jovan

hahahha LAN e xD

Roberto Beyo Kolev
13 years ago

hltv1.verygames.net:27051 ENTITY vs eq

Cvetan Marinkov
13 years ago

Samo napred gazete se pred sebe

fix
fix
13 years ago

GO GO ENTITY !

aTrOpOs
aTrOpOs
13 years ago

GL^HF <3

BILE_KIRIL
BILE_KIRIL
13 years ago

BRAVO SAMO TAKA PRODOLZETE <3

@drown
13 years ago

браво бе .)

MakedonX
MakedonX
13 years ago

GL HF By : MakedonX pozZ Momci :)

Roberto Beyo Kolev
13 years ago

Good Luck ENTITY