Без сомневање во иднина дроновите ќе имаат куп примени на кои воопшто не помислуваме. Примената на автономните дронови не е поврзана единствено со нивото на автономија. Голем дел од примената има и генијалниот дизајн на овие летала. Рафаело Дандреа на TED говор претстави неколку кул летала и технологии кои мора да ги видите.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments