Водич: Блогирај за кауза!

во Совети

Водичот „Блогирај за кауза!“ е поделен на 5 делови:

  • Најчесто поставувани прашања за што е тоа блогирање за застапување
  • 5-те клучни елементи за успешен блог за застапување
  • 4-те чекори за креирање на блог за застапување
  • Како да го направите вашиот блог заедница од активни волонтери
  • Препораки кои би им помогнале на активистите да останат безбедни онлајн

Водичот е дело на Мери Џојс, студент по дигитален активизам, изработен за Global Voices Advocacy, а преведен на македонски од Метаморфозис.

Повеќе за водичот, за блогирање со кауза и дигиталниот активизам на .мк сајбер просторот ќе најдете на новиот проект Кауза.мк.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

OneContact Macedonia

Front End Developer (React)

Matrix IT Global Services Macedonia

Frontend Developer

Support & Solutions Center Mk

Database Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk