Веб дизајн бои (листа)

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

„Тешко е да избереш одредена боја за одредена веб страна. Нормално дека постојат многу веб страни кои и тоа како би ви олеснале кога е во прашање одбирањето на боја. Па собирајќи и барајќи многу такви страни, решив да направам една мала листа од страни кои според мене треба да се знаат доколку мислите попрофесионлано да се занимавате со оваа област.“

Пред да почнам со било што, најубаво е да прочитате што е тоа боја, color theory, list of colors, html colornames и color blindness, и ако ги разгледавте овие линкови може да почнeме со листата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
GoodBytes
GoodBytes
13 years ago

Добра компилација. На оваа тема и јас имав пост пред некоја година, можеби некој ќе сака да прочита:
http://mislam.blogspot.com/2007/03/blog-post_27.h

Viktr Ars
13 years ago
Reply to  GoodBytes

Супер GoodBytes, претпоставувам не си член на форумот, па ќе го споделам линкот наместо тебе и таму.