Учиме ReactJs со Никола – Прередување на ToDo Items со Drag&Drop

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Во ова последно видео од ReactJs туторијалот на Никола Ѓоргиев воедно е и последно видео од ToDo апликацијата. Во видеото Никола објаснува како да ја завршиме и последната функционалност од проектот Drag&Drop прередувањето на елементите од листата.


Никола Ѓоргиев е Unity Developer кој реши своето C# и Unity искуство да го сподели со сите преку туторијали на својот YouTube канал. Овојпат Никола го споделува своето искуство со JavaScript. А сега веќе и со React.

Видеата се одлично склопени, едноставни за разбирање, и што е вистинска реткост, на македонски.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Macedonian Business Systems

Software Developer

Melon, part of Kin+Carta

Java Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk