Учиме C++ со Мино: Класи

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Во ова видео Мино објаснува повеќе за тоа што се класи, како се дефинираат и зошто се користат во C++.

Класите се тип кој корисникот сам ги дефинира за да собере на едно место повеќе податоци од различен тип и се основа за објектно ориентирано програмирање. Ова веројатно е еден од најважните туторијали на каналот за сите кои сакаат да научат да програмираат.


Видеата на Мино Тодоров може да ги најдете на неговиот YouTube канал „Учиме со Мино“. Сите видеа на каналот се на македонски јазик.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] за пристап, гетери и сетери. Видеото е продолжение на претходното во кое дознавме повеќе за основите на класите во C++. Во […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk