Учете Unity со Никола Ѓоргиев – Уредување код

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Никола Ѓоргиев е Unity Developer кој реши своето C# и Unity искуство да го сподели со сите преку YouTube туторијали.

Видеата се одлично склопени едноставни за разбирање и што е вистинска реткост, на македонски


Во ова видео ќе се запознаеме со некоку важни и добри практики про кодирањето. Организацијата на кодот го прави почитлив и потоа може полесно да се снаоѓаме во истиот.

Во туторијалот Никола ни објаснува како правилно да организираме нашиот код, и наместо во една да го издвоиме во посебни класи.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments