Uber со промо видео ги поканува граѓаните на Питсбург да ги пробаат автономните возила

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет, Хардвер

Image Courtesy of Uber

Нема многу поголеми ѕвезди во Питсбург од фудбалерите на NFL тимот на Pittsburgh Steelers. Најверојатно ова е главната причина поради која Uber се одлучи да сними промотивно видео, токму со ѕвездите Кем Хејворд и Стефон Туит, американски фудбалери од овој тим.

Видеото е и информативно, па гледачите можат помалку да дознаат и за можностите на: LiDAR системот за следење, но и за безбедносните причини поради кои возачот мора да биде присутен во возилото.

Uber разнесува патници во Питсбург веќе еден месец. Градот е избран бидејќи канцелариите и лабораториите за развој на роботика се лоцирани тука. Со изборот пак на локални ѕвезди компанијата најверојатно сака да го приближи сервисот до населението.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk