Три мали игри за голема забава #1

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

Бесплатна и голема забава може да се најде и во мали пакување. Кои три такви игри би требало да ги проверите неделава?

The Silent Age

Се работи за надградена верзија на класичната point and click игра сместена во 1972 година. Помогнете му на Џои да отпатува во апокалиптичната иднина, во 2012 година, и откријте ја вистината за истребувањето на луѓето. Поголемиот дел од загатките ги решавате така што ја користите вашата направа за патување низ времето и се давите во уникатниот визуелен стил. Играта тежи неполни 200MB.

Cube Escape: Paradox

Во случај да барате предизвикувачка игра, Cube Escape: Paradox нема да ве разочара. Играјќи како детектив Дејл Вандермир, се будите заробени во соба, без да се сеќавате како сте се нашле тука на прво место. Вашата мисија е да избегате така што стапувате во интеракција со бројните предмети и решавате загатки. Cube Escape: Paradox е авантура, но, во моменти кога ќе ве заморат загатките, ви дозволува и да одгледате краток филм. Играта е нешто повеќе од 50MB.

SOL 705

SOL 705 e уште една old-school авантура, со point and click механиките. Првенствено ја препорачуваме затоа што на сите ликови им се позајмуваат гласови од актери, а и графиката не е за фрлање. Сместена во 1974 година, се наоѓате во рурален град во Аргентина и потребно е да ја пронајдете причината поради која се појавуваат невообичаени светла во небото. Таквото нешто е можно само доколку станете дел од Sol 705 – клуб кој е посветен на истражување на вонземскиот феномен. Покрај PC, играта е достапна и за Mac, Linux, Android, или iOS. Играта е со тежина од 150MB.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Три мали игри за &#107… appeared first on […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk