Тестирајте ги вашите способности преку серија од когнитивни тестови од Human Benchmark

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб

Дали би сакале да ги измерите вашите мисловни и когнитивни способности и да го заработите вашето право за флексање кон останатите?

Human Benchmark е веб сајт кој се одликува со бројни тестови кои, користејќи различни параметри, ги мерат вашите мисловни и когнитивни способности. На располагање ги имате следниве тестови:

  • Reaction Time ги тестира вашите визуелни рефлекси
  • Sequence Memory ја тестира вашата способност да запомните што е можно подолги шеми
  • Aim Trainer тестира колку брзо можете да ги погодите метите
  • Number Memory проверува кој е најдолгиот број што можете да го запомните
  • Verbal Memory тестира колку зборови можете да задржите во вашата краткорочна меморија
  • Chimp Test, верувале или не, проверува дали сте, всушност, попаметни од шимпанзо (не сакаме да одговориме како ние поминавме тука).
  • Visual Memory проверува до кој степен сте способни да помните квадрати на прогресивно растечка табла.
  • Typing, од друга страна, проверува колку зборови во минута можете да напишете.

Тестовите се засновани на едноставни принципи, но се особено интересни не само за проверка на вашите рефлекси, меморија и мисловна опсервација, односно когнитивно перципирање, туку и за вежбање на истите. Наместо пилули за подобро паметење, секојдневно поминување време во некој од овие оддели знае да влијае позитивно на вас. Да не нѝ споменуваме колку е интересно кога се игра во група со пријатели.

Единствена замерка упатуваме кон агресивното пласирање реклами. Апсолутно разбираме дека од нешто мора да се живее, но кога се работи за тестирања/ игри од ваков карактер, огромни светлечки реклами знаат и тоа како да влијаат на вашите финални резултати.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk