Не е лесно да се биде робот. Новите тестови на издржливост на SpotMini од Boston Dynamics покажуваат каква е издржливоста на роботот. Не станува збор за комплетен тест, туку само за тестирање на функцијата за отворање на врата. Роботот не тргнува слепо низ вратата, туку повторно се обидува да ја отвори. Дополнително, ниту најголемиот напор на операторот не успеа да го забави SpotMini во неговата намера да помине низ вратата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments