Дали на технологијата и се потребни хуманитарните науки? Г. Ерик Берж во својот TED говот ќе се обиде да ве убеди дека и се потребни. Видеото е кусо и по него самите ќе може да одлучите дали се согласувате или не.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments