Основачите на Google, Сергеј Брин и Лери Пејџ, во последно време не се премногу присутни во јавноста. Сепак дел од нас се сеќаваат дека ова не беше секогаш случај. Сергеј Брин ги претстави можностите на Google Glass пред неколку години.

Во својот TED говор основачите на Google зборуваат за пребарувањата, трендовите и за иднината на компанијата. Колку од предвидувањата од пред 2004 година се остварени денес, може да процените сами.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Senior Software Automation Engineer

Data Masters

Data Engineer

Matrix IT Global Services Macedonia

Technical Support Specialist

види ги сите огласи на kariera.it.mk