Основачите на Google, Сергеј Брин и Лери Пејџ, во последно време не се премногу присутни во јавноста. Сепак дел од нас се сеќаваат дека ова не беше секогаш случај. Сергеј Брин ги претстави можностите на Google Glass пред неколку години.

Во својот TED говор основачите на Google зборуваат за пребарувањата, трендовите и за иднината на компанијата. Колку од предвидувањата од пред 2004 година се остварени денес, може да процените сами.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments