За голем дел од луѓето во 80-те првиот допир со компјутерите беше Commodore C64. Повозрасните секако ќе се потсетат или на првите чекори во програмирањето или на некои од легендарните игри.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments