Основачот на Amazon, Џеф Безос е повлечен и не се појаува премногу често во јавноста. Во 2003 година на TED имаше редок јавен говор на кој зборуваше за бумот на интернет. Во текот на говорот може да слушнете интересни споредби со златната треска, но и почетоците на електрификацијата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments