Неразбирањето на потребите на корисниците е еден од најголемите проблеми при дизајнирање. Познавањето на вистинските потреби, предизвици и специфичностите помагаат за креирање на вистински корисни уреди. Затоа клучно при развојот на идна технологија е фокусирањето на потребите на корисниците, вели Тања Даглас, биомедицински инженер, во својот говор на TED.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments