Стоп за непотребни додатоци и несакани програми со Malwarebytes AdwCleaner 7

Вашиот компјутер е под константен ризик да биде инфициран од потенцијално несакани програми (PUP или Potentially Unwanted Programs),  адвер или ленти со алатки кои никој не ги сака, а сепак успеваат да најдат начин да се вдомат во вашиот прелистувач. Како да ова не е доволно, често се случува да се наметнат и скриени штеточини чија основна цел е да ве лишат од вашата контрола врз оперативниот систем и на неброени начини да ја загрозат вашата безбедност и приватност.

Malwarebytes AdwCleaner 7 е бесплатна алатка која е доволно моќна за да им удри клоца на сите горе-наведени пакосници. Се работи за првата верзија која се исфрли откако минатата година компанијата која стои зад AdwCleaner беше купена од Malwarebytes. Седмата верзија е целосно надградена со уште пофункционален кориснички интерфејс и датабаза. Споредено со постарите верзии, скенирањето е забележително побрзо, а чистењето е уште потемелно.

Malwarebytes AdwCleaner 7 не ве малтретира со инсталации, потребно е само да го преземете и покренете програмот, а потоа да кликнете на копчето Scan и да почекате да се појават резултатите од таквата акција. За секој резултат можете да добиете подетални информации, а доколку кликнете на Clean, пронајденото нешто ќе биде избришано. Во одредени ситуации, програмот би можел да побара рестартирање на системот за да се прифатат направените промени.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Оваа бесплатна алатка е доволно моќна да им удри клоца на сите пакосници во форма на PUP, адвер или непотребни ленти со алатки. Прочитајте повеќе! […]