Српската Top Eleven сега има над 4 милиони корисници месечно

во Друштвени мрежи

Една од најпопуларните фудбалски игри на Facebook, Тop Eleven на српската Nordeus, која неодамна стана поиграна и од Fifa Superstars, сега ја надмина и бројката од 4 милиони активни корисници месечно.

Top Eleven е стартувана пред една година, и е фудбалска игра каде играчот е менаџер на тим, со можност да купувац и продава фудбалери, да ги контролира финансиите на клубовите и секако има опција за натпревари меѓу пријателите.

„4 милиони се како нација и ова не прави да бидеме возбудени и нервозни во исто време, бидејќи – да бидеме искрени – кога има толку многу луѓе, има многу сугестии, забелешки, поплаки и секако многу фалење (ова ни се допаѓа најмногу, хаха), тоа значи дека се потребно многу тешка работа за да ги направите сите да бидат среќни, но ние постојано повторуваме дека ова немаше да се случува без вас – затоа и сме благодарни да ве имаме.“, им се заблагодарија дечките од Nordeus на фановите на Top Eleven.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
TM.MK
10 years ago

Браво, алал да им е на дечките. Кај нас mafia,mk требаше да има ваков успех, како што добија награда лани, но некако работите се искомплицираа:DDDDDDDDDDDD

види ги сите огласи на kariera.it.mk