За прв пат на оваа Олимпијада, спортистите се загреваат со паметна облека. Станува збор за јакната од Ralph Lauren, која ја носат спортистите од САД. Доаѓа со проводливо јаглеродно и сребрено мастило, кое преку батерија ги загрева спортистите. Се работи за релативно нов материјал кој е флексибилен и не пречи при движењето. Јакната овозможува и едноставна контрола на температурата. За повеќе информации погледнете го видеото.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk