Некои уреди се чини дека нема да имаат широка примена без разлика колку ќе бидат корисни. Star Trek комуникаторот не е еден од овие уреди. Не затоа што е корисен и ќе го носите насекаде, напротив, затоа што е некорисен и никој нема да го користи надвор од Star Trek конвенција. Сепак тешко дека дизајнот е единствена причина за некорисноста. Најголем дел од Bluetooth уредите со исклучок на звучниците и слушалките имаат проблем да се пронајдат. Овој комуникатор овозможува некаква интеракција преку телефонот, сепак за 80 долари, попаметно ви е да купите обичен беџ кој барем изгледа поверодостојно.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments