Со Skype за Android сега може да се споделуваат слики и видеа

во Мобилни, Совети

Sкype објави дека новата 2.6 верзија за Android ќе може да се споделуваат слики, видеа и фајлови со пријателите и фамилијата.

Новата верзија исто така не троши толку многу од батеријата и има поддршка за цел екран на таблет компјутери кои работат на nVidia Tegra 2 процесор, како на пример Motorola Xoom и Samsung Galaxy Tab 10.1.

Skype најави и дека работат на случајот да обезбедат групни видео повици за повеќе Android уреди. Моментално само 17 уреди можат да ја искористат таа опција, вклучувајќи ги HTC Sensation, Samsung Galaxy S II, Sony Ericsson Xperia Play.

„Скоро секој со Android уред кој работи на Android 2.2 (Froyo) или понова верзија може да проба бесплатни видео повици преку Skype. Ќе ви кажеме дали може да ги активирате видео повицитге кога прв пат ќе го стартувате Skype на телефоните кои ги нема на листата.“, вели Ден Честни на блогот на Skype.

[youtube]1o6TBezfSpU[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Pece
Pece
10 years ago

Me interesira nesto,dali ovie video povici vazat samo za telefonite so poddrzuvaat video povici ili za site,posto ja instalirav novata verzija,a nema opcija za video povik…?!?

види ги сите огласи на kariera.it.mk