Со Google Images сега може да пребарувате GIF-ови и транспарентни фотографии

во Веб, Совети

GIF-овите земаат се поголем замав во денешно време, па дури и цели приказни се креираат со нивна помош. Доколку сте љубител на gif анимациите и имате потреба од некоја, отсега па натаму Google ќе ви ја олесни работата во пронаоѓањето на кретивни анимирани фотографии.

Google на својата друштвена мрежа објави дека од денес ќе можеме полесно да пронаоѓаме GIF-ови и транспарентни фотографии. Сето тоа е овозможено со опцијата за филтрирање која се отвора преку Search Tools и од Any Type изберете Animated или каква и фотографија да барате.

Доколку пак сакате да пребарувате транспарентни фотографии, од менито Any Color изберете Transparent.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Хикс
Хикс
10 years ago

"зимаат" > "земаат"; "отвара" > "отвора". Поздрав!

Виктор Дано
10 years ago
Reply to  Хикс

Благодариме. :)

Хикс
Хикс
10 years ago

Молам, нема на што. :)

Ime
Ime
10 years ago
Reply to  Хикс

Џабе збориш, нит им е прв пат, а нит па последен, исти грешки во секој текст…