Со Google Body до детален 3Д модел на човечкото тело

Можете да одите подлабоко во човековото тело, движејќи се низ неговите нивоа, разгледувајќи го одблизу скелетот, внатрешните органи или било кој систем било да е кардиоваскуларен, респирторен и сл. Можете и да зумирате и да се движите низ деловите кои ве интересираат, со мени слично на Google Earth. Во горниот десен агол можете да пребарувате преку клучни зборови и да видите некој од органите одблиску. За да му ја пренесете точната слика која е пред вас на некој друг, доволно е само да му го пратите линкот кој во моментот се наоѓа во URL барот.

Засега има само женски модел, но на страницата Google велат дека и машкиот модел е во подготовка.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
SURLA
SURLA
10 years ago

KOSKA