Со Google Body до детален 3Д модел на човечкото тело

Можете да одите подлабоко во човековото тело, движејќи се низ неговите нивоа, разгледувајќи го одблизу скелетот, внатрешните органи или било кој систем било да е кардиоваскуларен, респирторен и сл. Можете и да зумирате и да се движите низ деловите кои ве интересираат, со мени слично на Google Earth. Во горниот десен агол можете да пребарувате преку клучни зборови и да видите некој од органите одблиску. За да му ја пренесете точната слика која е пред вас на некој друг, доволно е само да му го пратите линкот кој во моментот се наоѓа во URL барот.

Засега има само женски модел, но на страницата Google велат дека и машкиот модел е во подготовка.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
SURLA
SURLA
12 years ago

KOSKA

види ги сите огласи на kariera.it.mk