Следете временски прогнози со UV Weather

во Софтвер

UV Weather нуди детална временска прогноза директно од вашиот прелистувач. Се работи за екстензија за Chrome, но и за други Chromium засновани прелистувачи.

По инсталирање и покренување на екстензијата, UV Weather автоматски ја открива вашата моментна локација и прикажува детални прогнози за идните 48 часа, следните четири дена, или пак за цела недела.

UV Weather е значително повеќе од алатка која само ја предвидува температурата и на располагање имате изобилство од корисни информации. Па така, можете да дознаете кога точно изгрева сонцето, кога заоѓа, а кога почнува „златниот час“ – нешто што знае да биде исклучително важно за луѓето кои се по фотографирање. Паралелно со ова, можете да го проверувате квалитетот на воздухот, UV индексот, и слично.

UV Weather ви дозволува лесно да патувате низ прогнози за различни локации, а на располагање имате и мрачен режим.

Преземете ја алатката тука!

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Следете временс&… appeared first on […]