Шест нивоа на заштита во податочните центри на Google

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Дигиталната безбедност на податоците во податочните центри на Google е исклучително важна, но не би била потполна без физичкото обезбедување на овие податоци. Во ова видео Стефани Вонг од Google Cloud ќе биде дел од само 1% од вработените во Google кои ги посетиле податочните центри.

Ограда, заштитни рампи, камери, скенери за картички и скенери за очи не се ни половината од мерките кои безбедносните експерти на Google ги имаат поставено за заштита. Во салата во кои се наоѓаат криптираните податоци влегле единствено 1 процент од вработените во Google.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk