Шекил О'Нил побара краудфандинг помош од Интернет за својата Shaq Fu игра

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб, Свет

Поранешната NBA ѕвезда Шекил О’Нил сака да се искупи поради тоа очајната видеоигра Shaq Fu. Поради ова Шек започна проект на Indiegogo со кој се надева дека ќе собере доволно средства за да ја направи новата верзија Shaq Fu Reborn, која нема да биде „Ха Ха Ха“, изјави тој за ABC News.

NBA ѕвездата на овој проект ќе соработува со новото студио Big Deez Productions кое според најавата е составено од ветерани кои работеле на Halо, Battlefield, Final Fantasy и Street Fighter. Играта ќе биде како Street Fighter или Mortal Kombat, а играчите се разбира ќе играат со Шек. Новата верзија на играта ќе доаѓа со можност за кооперативно играње, но се рабира најпрво треба да се стигне до 450.000 долари за реализирање на проектот. Наградите на проектот за донаторите покрај вообичаените копии од играта, постери и слично се „следење на Instagram од Шек“ или соработка на музиката на играта со О’Нил, за 35.000 долари донаторот ќе може да отиде во студиото на TNT заедно со протагонистот на Shaq Fu.

[youtube]GfEqhmkatog[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk