Сега ќе може да закачувате слики директно на Twitter

Тwitter ја активираше опцијата за закачување слики на сервисот преку нивната веб страна.

Ова значи дека нама да мора да користите други веб страни преку кои ги поврзувате Twitter профилите за да закачите и споделите фотографија, пример TwitPic за кого ова се многу лоши вести. Сега ќе може да споделите слика директно преку Twitter.com само со еден клик на иконата со камера под местото за пишување статус.

Всушност, ќе мора да ја користите нивниот веб сајт доколу сакате да закачите фотографии на Twitter. Ова во моментов барем не е овозможени за надворешните клиенти. Сепак, оваа новина е наменета за мобилните уреди. Опција беше претходно најавена заедно со интеграцијата на Twitter во iOS 5, па сигурно закачувањето слики преку мобилен телефон ќе биде полесна за користење.

Фотографии споделени преку Twitter ќе бидат со URL pic.twitter.com, а фотографиите ќе бидат хостирани во Photobucket.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk