Сè што треба да знаете за спојувањето на Ethereum (The Merge) – Прв дел

Замислете одите во продавница да си купите чоколадо и гледате дека има ново пакување на вашиот омилен бренд, со подобар вкус, екстра лешници, сменет изглед, и помалку калории? На кратко и најилустративно, вака би се опишала промената на Ethereum во Ethereum 2.0. Зошто се менува Ethereum (ETH)? Има три работи зошто се направи надоградба на втората најголема криптовалута во светот. Подобрување на сигурноста, скалабилноста, и да се намали еколошкото влијание од копањето на оваа криптовалута. Претходно, […]

Оваа содржина е заклучена и наменета за it.mk премиум членови.

basic

членство

125 ден./мес

зачлени се

1337

членство

250 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Поддржете го IT.mk со активирање на премиум членство и добијте пристап до ексклузивни содржини, добри ИТ зделки и други изненадувања.

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

види ги сите огласи на kariera.it.mk