Сè што треба да знаете за новиот напад врз интернет неутралноста?

Интернет неутралноста повторно е доведена во прашање… Секако ова најмногу важи за САД каде во моменов трае дискусијата за интернет неутралноста, но знаејќи го фактот дека вообичаено САД го поставува курсот и насоките за интернетот, прашањето треба да ги засега сите. Погледнете го ова видео на Нилај Пател од The Verge за новите проблеми со зачувување на интернет каков што го знаеме.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk